Září 2016

Vargovi knihy

30. září 2016 v 19:46 | Darkmoon |  Varg Vikernes
Nedávno jsem procházel blog a musím říct, že nejsem spokojen s tím, co jsem vytvořil. Blog existuje už 6 let a za tu dobu jsem nebyl schopen přidat několik podstatných věcí. Jednou z těchto věcí jsou Vargovi knihy, které pokud se o Burzum a Varga už nějakou dobu zajímáte určitě znáte. To ale nic nemění na tom, že by se ty knihy měli objevit i zde na blogu. Ještě dnes bude přidána první z nich.

Sejdeme se tam

30. září 2016 v 15:58 | Darkmoon |  Zajímavosti
Článek se netýká projektu Burzum, ale jedná se o doporučení na koncertní akci.

Pokud máte rádi atmosférický black metal nebo atmosférickou muziku obecně, určitě byste neměli vynechat koncert kapel Alcest + Mono. Já osobně jdu kvůli první jmenované, kapelu Mono moc neznám a jejich tvorbu si teprve musím projít. Nicméně kapelu Alcest můžu jedině doporučit... Écallies de lune je jedním slovem skvost.


Francouzská kapela Alcest vznikla roku 1999. Dosud vydala 5 studiových alb. První dvě alba se nesou v duchu atmosférického black metalu. V pozdější tvorbě se kapela black metalu vzdálila a přiblížila se vodám atmosférického alternativního rocku. Poslední album s názvem Kodama vyšlo právě dnes.

Ukázky tvorby v článku.